Isparta Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Turuncudan kırmızıya dönen Isparta’da vali uyardı: “Ölümlü ve günlük vaka sayılarımızda artış var, herkes kendi tedbirini alsın”

ISPARTA, SAĞLIK BAKANLIĞININ SON AÇIKLADIĞI TABLOYA GÖRE TURUNCU KATEGORİDEN YÜKSEK RİSKLİ İLLERİ KAPSAYAN KIRMIZI BÖLGEYE GEÇTİ. VALİ ÖMER SEYMENOĞLU, VATANDAŞLARI TEDBİRLER ALMALARI KONUSUNDA UYARARAK, “ÖLÜMLÜ VE GÜNLÜK VAKA SAYILARIMIZDA ARTIŞ VAR. İNŞALLAH ÖNÜMÜZDEKİ 2-3 HAFTA İÇERİSİNDE BUNU FRENLEYİP İLK FIRSATTA DA VAKA SAYILARINDAKİ AZALMALARI GÖRMÜŞ OLACAĞIZ” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Turuncudan kırmızıya dönen Isparta’da vali uyardı: “Ölümlü ve günlük vaka sayılarımızda artış var, herkes kendi tedbirini alsın”
146 views
30 Mart 2021 - 15:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Isparta, Sağlık Bakanlığının son açıkladığı tabloya göre turuncu kategoriden yüksek riskli illeri kapsayan kırmızı bölgeye geçti. Vali Ömer Seymenoğlu, vatandaşları tedbirler almaları konusunda uyararak, “Ölümlü ve günlük vaka sayılarımızda artış var. İnşallah önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde bunu frenleyip ilk fırsatta da vaka sayılarındaki azalmaları görmüş olacağız” dedi.

Sağlık Bakanlığı, illerin renk kategorilerini belirleyen haritayı paylaştı. İlk açıklanan renk haritasında sarı ile orta riskli iller arasında yer alan Isparta, daha sonra açıklanan tablolarda yüksek riskli illeri kapsayan turuncu bölgeye geçti. Son açıklanan renk haritasında ise Isparta kırmızı ile çok yüksek riskli iller arasında yer aldı. Bu kapsamda hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması gibi bazı kısıtlamalar kentte yeniden uygulanmaya başlandı.

“Cezalandırmayla şu aşamaya kadar çok başarılı olamadık”

Kentte trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Yayalar Kırmızı Çizgimizdir’ uygulamasına katılan Vali Ömer Seymenoğlu, Kaymakkapı Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinlikte Covid-19 tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. Vatandaşları kendi tedbirlerini almaları konusunda uyaran Vali Seymenoğlu, “Ülke genelinde olduğu gibi şehrimize bazı kısıtlamalar getirilecek. Turuncu kategoriden kırmızı kategoriye geçtik. Sadece yasaklar ve denetimlerle Covid-19 ile mücadele etmemiz mümkün değil. Hep beraber mücadele etmemiz lazım. Vatandaşlardan dileğim ne olur kendi tedbirimizi kendimiz alalım. Kurallara uymayanlara kamu gücünü kullanarak uymalarını sağlamak valilik ve diğer kamu kurumlarının görevi. Biz bunu elimizden geldiğince her fırsatta yerine getiriyoruz. Ancak cezalandırmayla şu aşamaya kadar çok başarılı olamadık. Her vatandaşımızın kendi kuralını koyması ve ona uyması lazım. Ne olur maskeden taviz vermeyelim. Aile ve dost ortamında da olsak maskemizi uygun olarak kullanmamız lazım. Topyekun mücadele ile bu salgınla baş edeceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

“Ölümlü ve günlük vaka sayılarımızda artış var”

Kentin Covid-19 bakımından şu anda çok iyi durumda olmadığına değinen Vali Seymenoğlu, “Ölümlü ve günlük vaka sayılarımızda artış var. İnşallah önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde bunu frenleyip ilk fırsatta da vaka sayılarındaki azalmaları görmüş olacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.